آشنایی با روش تحقیق در علوم پزشکی

۱۱:۴۰ ق.ظ ۰۹/مهر/۱۳۹۹

از فعالیت های من و دوستان هم کلاسی ام در دوره دانشجویی می شود به ارائه کلاسی اشاره کرد. یکی از دروس این ترم ما، درس «سمینار تحقیق» است. در درس سمینار تحقیق، دانشجو موظف است یک پروپوزال یا طرح پژوهشی را با رعایت تمامی نکات مربوط به روش تحقیق، ارائه دهد. با توجه به اینکه گرایش رشته ما، علوم پزشکی است و بیشتر با مطالب و پژوهش های حوزه سلامت سر و کار داریم، لازم است با روش تحقیق در علوم پزشکی آشنا باشیم.

هفته گذشته، ارائه درس کلاس با من بود و من مطابق سرفصل هایی که استاد تعیین کرده بود، فایل پاورپوینت را آماده کردم. البته سعی کردم برای جامعیت کار از مطالب و منابع مختلف کمک بگیرم تا انتقال اطلاعات به بهترین شکل صورت بگیرد.

احساس کردم اشتراک فایل پاورپوینتی که تهیه کرده ام، می تواند برای افرادی که در اینترنت به دنبال فایل های آموزشی در مورد روش تحقیق، به ویژه روش تحقیق در علوم پزشکی هستند، کاربردی باشد. برای همین تصمیم گرفتم فایل در اینجا آپلود کنم.

امیدوارم که این قبیل فایل ها که از این به بعد آن ها را با شما در بخش آموزش به اشتراک می گذارم، برای همگی کاربرانی که به این سایت سر می زنند، مفید باشد.

با استفاده از لینک زیر می توانید به فایل پاورپوینت مذکور دست پیدا کنید.

 

روش تحقیق در علوم پزشکی (مطالعات مورد – شاهدی، مداخله ای، تجربی، کارآزمایی بالینی و مطالعات پیامد)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و پشتیبانی : آسان پرداز